9.10.2014 08:24

Do Litomyšle přijelo prvoligové Znojmo v roli jasného favorita. Pro FBC Peaksport Litomyšl to byl historický okamžik, protože se muži do osmifinále ještě nikdy neprobojovali. Bezmála dvě stovky diváků sledovali boj slabšího se silnějším. Znojmo od začátku utkání diktovalo tempo a drželo míček na svých holích. Domácí se osmělovali pomalu a hrozili spíše z brejků. V první třetině se ujala pouze dorážka hostujících, a tak byl před první přestávkou stav velmi vyrovnaný, když favorit vedl pouze 1:0. Peaksport si vypracoval několik slibných šancí, ale všechny skončili buď u brankáře hostů, nebo těsně mimo svůj cíl. To se ukázalo jako rozhodující faktor utkání, protože Znojemští dokázali své šance využívat a mít tak domácí Peaksport stále pod tlakem.

Ihned na začátku druhého dějství měli domácí obrovské příležitosti na vyrovnání. Hubinka dvakrát uháněl sám na brankáře, Štancl trefil spojnici branky, další šance pak pochytal výborný brankář hostí. Znojmo pak tvrdě trestalo a třemi rychlými brankami odskočilo do vedení 4:0. „To byl rozhodující okamžik zápasu. Místo abychom vyrovnali skóre a soupeře vystrašili, jsme inkasovali tři rychlé branky. Jakmile se tým takového kalibru, jako je Znojmo dostane do takového vedení, zápas si umí pohlídat a těžko se pak prosazuje,“ komentuje průběh druhé třetiny hrající trenér Ladislav Štancl. Stejný obrázek hry se pak divákům nabízel i ve třetím dějství. Znojemští stále navyšovali svůj náskok a domácí se statečně drali alespoň za čestným úspěchem. Bohužel i ty nejvyloženější šance se nedařilo proměnit.

Za stavu 0:8 to už vypadalo, že domácí dostanou nakládačku, kterou si před zápasem tolik nepřáli. Naštěstí se ještě vzchopili a za svou bojovnost byli odměněni. Stejskal, Štancl a poté i Hubinka zařídili tři góly pro domácí a stanovili tak konečné skóre 3:8. Plná hala měla radost, že se Peaksport nakonec prosadil a i přes prohru a konec v poháru mohli mít všichni důvod k radosti za celé tažení pohárem. „Ve třetí třetině jsme již neměli co ztratit a řekli jsme si, že do toho půjdeme, zkusíme soupeře napadat a nedat jim to zadarmo. Bohužel se nám to ale dařilo až v druhé polovině třetiny. I tak jsme šli ale ze zápasu s hlavou nahoře. Všem jsem nejen za toto utkání poděkoval. Tým je velmi mladý, stačilo se podívat na soupisky obou soupeřů, vždyť náš průměr byl o mnoho nižší. Takže tým má potenciál a má být na co hrdý. Nyní se již musíme soustředit na ligové zápasy, kde se hraje o body“, podotýká Štancl.

Velký dík patří všem věrným divákům, kteří nás ve všech domácích pohárových zápasech podporovali. Věříme, že se tato utkání stala lákavou pozvánkou na domácí ligové zápasy, které se budou konat již tento víkend!