HUDBA POMÁHÁ - Hudba pro Petru a Renátu 8. ročník benefičního festivalu opět i v Litomyšli

14.11.2014 09:08

Hudba pomáhá je benefiční festival, který „sladí život dětem, které ho zas tak sladký nemají.“ Za 7 let fungování podpořil 7 handicapovaných dětí a organizaci Berenika, a to celkovou částkou převyšující 590 000 Kč. Na festivalu Hudba pomáhá v minulosti vystoupily takové kapely jako Chinaski, Xindl X, Vypsaná fiXa, -123minut, Čankišou nebo Skyline, Získané finance vždy putují na pořízení potřebné věci pro handicapované dítě z Pardubického kraje. V loňském roce jsme tak například za téměř čtvrt milionu korun mohli financovat léčebné pobyty v lázních pro Erika Pecháčka, který trpí dětskou mozkovou obrnou.

Hudba pomáhá se letos  opět vrací i do Litomyšle. Její vánoční koncert s názvem Ježíšek pro Petru a Renátu rozhodně nenechte ujít v neděli 14. 12. od 18.30 v Zámecké jízdárně. Se skupinou Parkoviště pro velbloudy vystoupí Dáda Koupilová, Nikol Držmíšková, Ondřej Pavlák a Lucie Tomanová.

No a pokud chcete s hudbou pomáhat ještě více, můžete vánoční koncerty navštívit také 30. 11. v Morašicích, 25. 12. ve Vysokém Mýtě nebo 5. 12. zajít na velký klubový koncert Dana Bárty a skupiny Illustratosphere ve vysokomýtském M-klubu. Výtěžek z akcí je určen sourozencům Petře a Renátě Štanclovým.

O osmnáctiletá dvojčata pečuje rodina v Makově u Litomyšle. Rozsáhlé komplikace v jejich raném vývoji zapříčinily kombinované postižení děvčat. Konkrétně se jedná o mozkovou obrnu s přidruženým těžkým mentálním postižením, smyslovými vadami a epilepsií. V současné době dívky navštěvují rehabilitační třídu ZŠ speciální v Litomyšli. Výuka však probíhá pouze v dopoledních hodinách a rodina by jim ráda zajistila déletrvající odbornou péči, kterou jim sama není schopna poskytnout. Z výtěžku festivalu bychom tedy oběma dívkám chtěli financovat roční pobyt v nově otevřeném litomyšlském stacionáři. Ten by jim dal možnost dále se rozvíjet a poznat i jiné prostředí, než ve kterém vyrůstají.  Zde poskytovaná pravidelná odborná péče pozitivně ovlivňuje jejich zdravotní stav, zlepšuje pohybové schopnosti a přináší do života jejich rodiny více radosti.

Pro více informací o festivalu nebo i přímou podporu dvojčat: www.hudbapomaha.cz

Galerie k článku


Doporučte článek HUDBA POMÁHÁ - Hudba pro Petru a Renátu 8. ročník benefičního festivalu opět i v Litomyšli
Novinky emailem

Jsme na Facebooku

Více než 2.000 fanoušků!