Smetanova Litomyšl

Jedinečný mezinárodní hudební festival v našem městě má dávné kořeny. Smetanova Litomyšl je druhým nejstarším hudebním festivalem na území naší republiky a koná se od roku 1949 na počest narození velkého umělce v tomto městě Bedřicha Smetany.

Festival se každoročně koná na přelomu června a července a neprobíhá pouze přímo ve městě, ale i na zajímavých místech v blízkém okolí Litomyšle. Centrem všeho dění je zámek, který je velmi důležitým kulturním místem světového charakteru. Právě v areálu zámku jsou akusticky vhodné prostory pro koncerty- II.nádvoří, audienční sál zámku, divadlo a kaple. Dalšími místy, kde se v Litomyšli odehrávají některé koncerty, jsou litomyšlské kostely, Smetanův dům atd.

Hlavní sloup programu tvoří především operní inscenace, koncertně upravené opery. Dále probíhají koncerty, oratoria, kantáty, písňové večery. Zaposlouchat se můžete do tónů symfonické, instrumentální, komorní hudby a dalších. Na jevištích se objevují významné osobnosti české i zahraniční hudby (Katia Ricciarelli, Sherill Milnes, Bernd Weikl, Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Magdalena Kožená) a i hudební tělesa z celého světa.

Tvorba webových stránek Webnia.cz

 Doporučte Smetanova Litomyšl
Novinky emailem

Jsme na Facebooku

Více než 2.000 fanoušků!