Toulovcovy Maštale

Hodnocení:
Hodnocení: 4.5 z 5
Hodnoceno: 4x
Adresa

Proseč 125 539 44 Proseč

Telefon:

+420 469 319 413

Web:

www.mastale.cz

Parkování

1 km

Toulovcovy Maštale

Toulovcovy Maštale jsou přírodní rezervací nedaleko Litomyšle. Jedná se o komplex pískovcových skal a borových lesů. Zkráceně Maštale se nacházejí mezi obcemi Proseč, Budislav a Novými Hrady na rozhraní České tabule a Českomoravské vrchoviny.

Jejich název je odvozen od místního obyvatele z 15. Století, kterým byl rytíř Vavřinec Toulovec z Třemošné. Oblast se rozpíná podél říčky Novohradky a okolních malých přítoků na rozloze 1084 hektarů a je rozdělena na Toulovcovy a Městské Maštale. Maštale představují ráj pro milovníky přírody, nejen skalními dominantami, ale i vzácnými a chráněnými rostlinami a živočichy.

Toulovcovy Maštale spravuje mikroregion Toulovcovy Maštale, kam patří nejbližší obce oblasti, které se zabývají jejím rozvojem a snaží se o vytváření turisticky zajímavých míst, např. rozhledny. Oblast je vhodná pro relaxaci, využít můžete několik turistických či cyklistických tras.

Galerie


Toulovcovy Maštale na mapě


Doporučte Toulovcovy Maštale

Chcete zviditelnit toto zařízení?

Chcete přivést více návštěvníků do tohoto zařízení? Ideálním řešením pro vás může být právě zviditelnění tohoto zařízení. Díky nám můžete zacílit reklamu na zákazníky přímo v Litomyšli a přilehlém okolí. Specifikace tohoto portálu zajistí přísun potencionálních zákazníků přímo v konkrétní lokalitě.

Novinky emailem

Jsme na Facebooku

Více než 2.000 fanoušků!