Zámek Nové Hrady

Hodnocení:
Hodnocení: 4.3 z 5
Hodnoceno: 7x
Adresa

Zámek 539 45 Nové Hrady

Telefon:

+420 469 325 353

Web:

www.nove-hrady.cz

Parkování

V blízkosti

Facebook:

Zámek Nové Hrady

Zámek Nové Hrady

České Versailles nebo Malý Schönbrunn, tak můžeme označovat zámek Nové Hrady nedaleko města Litomyšl, který byl vystavěn v 18. století ve stylu francouzských sídel. Zámek se řadí mezi rokokové stavby a byl umístěn do uměle vytvořeného anglického parku.

Anglickým parkem prochází Křížová cesta také z 18. století, která vede k pozůstatkům původního gotického hradu. Přední nádvoří je tvořeno rokokovou zahradou s fontánkami a barevnými květy. K zámeckým radovánkám patřila vždy jízda na koni, ani v Nových Hradech nechybí pastva a stáje pro koně, rozšiřující chov jelení a daňčí zvěře.

Návštěvou zámku si můžete prohlédnout nejen zdejší architekturu a prohlídkové trasy, ale můžete i navštívit První české muzeum cyklistiky, venkovní barokní divadélko, Galerii anglických klobouků, zámeckou kavárnu, zámeckou restauraci, labyrint-bludiště atd.

Od roku 1997 vlastní zámek soukromá osoba, která zařídila ucelenou rekonstrukci a modernizaci celého zámeckého areálu. Slavnostní otevření zámku se konalo již v roce 2001. V posledních letech je zámek a zámecké divadlo využíváno koncerty i z operního festivalu Smetanova Litomyšl. Majitelé doufají, že po rekonstrukci se sídlo stane reprezentativním, společenským, kulturním a turistickým centrem a bude tak jedním z nejvýznamnějších a nejatraktivnějších míst celého regionu.

Výlet na zámek můžete spojit s delší procházkou po příjemné krajině v Toulovcových maštalích, které se nachází kousek od Nových Hradů.

Galerie


Zámek Nové Hrady na mapě


Doporučte Zámek Nové Hrady

Chcete zviditelnit toto zařízení?

Chcete přivést více návštěvníků do tohoto zařízení? Ideálním řešením pro vás může být právě zviditelnění tohoto zařízení. Díky nám můžete zacílit reklamu na zákazníky přímo v Litomyšli a přilehlém okolí. Specifikace tohoto portálu zajistí přísun potencionálních zákazníků přímo v konkrétní lokalitě.

Novinky emailem

Jsme na Facebooku

Více než 2.000 fanoušků!