Zámecké návrší

Hodnocení:
Hodnocení: 5 z 5
Hodnoceno: 1x
Adresa

Zámecká 570 01 Litomyšl

Telefon:

+420 775 422 218

Web:

www.zamek-litomysl…

MHD zastávka

Smetanovo náměstí

Parkování

V blízkosti

Zámecké návrší

Během Vašeho pobytu v Litomyšli a blízkém okolí byste určitě neměli cestou na renesanční zámek minout zámecké návrší. Jedná se o zámecký park, přilehlé budovy a nejbližší okolí zámku. Celý areál zámku je od roku 1999 zapsán na seznam UNESCO. Historicky první zmínka o zámeckém návrší se řadí do 12.století našeho letopočtu.

Ale dnes má tento prostor zcela jinou podobu a jiné funkce ve společnosti. V 14.září 2014 se symbolicky předávaly klíče právě od návrší, které podstoupilo revitalizaci, městu. Samotná revitalizace trvala tři roky, během které se opravilo 11 objektů (např.: zámecký pivovar, jízdárna, kočárovna, stáj, piaristická kolej, piaristický kostel, předzámčí, nádvoří, ...).

Návrší by mělo být centrem kultury, vzdělání i společenského života. Plánují se zde celoroční aktivity, které jsou spojeny s nově vznikajícími projekty, které by se podíleli na aktivním rozvoji návrší. Příkladem může být Škola na zámku, která podporuje zážitkovou pedagogiku a genius loci zámeckého prostředí. Škola nabízí programy pro základní i střední školy nejen na část dne ale i vícedenní činnost. Zájemci se zdokonalí ve výtvarném, hudebním, divadelním oboru, tvůrčím psaní apod.


Zámecké návrší na mapě


Doporučte Zámecké návrší

Chcete zviditelnit toto zařízení?

Chcete přivést více návštěvníků do tohoto zařízení? Ideálním řešením pro vás může být právě zviditelnění tohoto zařízení. Díky nám můžete zacílit reklamu na zákazníky přímo v Litomyšli a přilehlém okolí. Specifikace tohoto portálu zajistí přísun potencionálních zákazníků přímo v konkrétní lokalitě.

Novinky emailem

Jsme na Facebooku

Více než 2.000 fanoušků!