Galerie Miroslava Kubíka

Hodnocení:
Hodnocení: 4.3 z 5
Hodnoceno: 3x
Adresa

Smetanovo náměstí 71 570 01 Litomyšl

Telefon:

+420 602 771 145

Web:

www.galerie-mk.cz

MHD zastávka

Smetanovo náměstí

Parkování

Parkování v objektu

Facebook:

Galerie Miroslava Kubíka

Galerie Miroslava Kubíka

V rámci Smetanovy výtvarné Litomyšle se pravidelně od roku 2005 v prostorách 1. patra domu č. 71 na Smetanově náměstí konají výstavy. Dlouholetá výstavní činnost nakonec vyústila v září 2011 oficiálním otevřením Galerie Miroslava Kubíka, která chce svůj účel naplňovat nejen jednorázově, ale i v průběhu celého roku. Na podzim roku 2010 zemřel velký litomyšlský rodák malíř Bohdan Kopecký.

Galerie Miroslava Kubíka připravila jako poctu tomuto umělci výstavu Zrození fauna – Bohdan Kopecký. Touto expozicí, která přiblížila klíčová období autorova životního díla, se rovněž oficiálně otevřela Galerie Miroslava Kubíka. Galerie svým jménem připomíná památku zakladatele rodinné firmy Kubík a.s., pana Miroslava Kubíka, a svými aktivitami chce výrazně obohatit kulturní nabídku města Litomyšl i celého východočeského regionu.

Od září 2011 byly vydány již tři katalogy k realizovaným výstavám. Prvním byl katalog Bohdan Kopecký - Zrození fauna. Na konci dubna 2012 byl pokřtěn druhý katalog David - Diviš, ...probatum est. Další katalog, vydaný u příležitosti pořádání 1. ročníku Sympozia Litomyšl, byl představen 8. prosince 2012. Na rok 2013 plánujeme další výstavy, Sympozium a rovněž i vydání publikací s nimi spojenými. Zveme Vás tímto k návštěvě Galerie Miroslava Kubíka i v roce 2013.


Galerie Miroslava Kubíka na mapě


Doporučte Galerie Miroslava Kubíka

Chcete zviditelnit toto zařízení?

Chcete přivést více návštěvníků do tohoto zařízení? Ideálním řešením pro vás může být právě zviditelnění tohoto zařízení. Díky nám můžete zacílit reklamu na zákazníky přímo v Litomyšli a přilehlém okolí. Specifikace tohoto portálu zajistí přísun potencionálních zákazníků přímo v konkrétní lokalitě.

Novinky emailem

Jsme na Facebooku

Více než 2.000 fanoušků!