Ateliér Duke Bohemia

Hodnocení:
Hodnocení: 0 z 5
Hodnoceno: 0x
Adresa

Nádražní 1153 570 01 Litomyšl

Telefon:

+420 603 247 078

Web:

www…

MHD zastávka

Vlakové nádraží

Parkování

V blízkosti

Ateliér Duke Bohemia

Ateliér DUKE Bohemia v Litomyšli vznikl v roce 1990. Keramiku do rodiny donesl v roce 1938 můj dědeček Alois Dudycha. Měl svůj ateliér, 25 zaměstnanců a výrobní program - lidová keramika. Jenže pak přišel rok 1947, děda o vše přišel a ani jeho syn Jiří nesměl pokračovat. Nakonec přes nepřízeň tehdejšího systému keramiku stejně dělal. Při práci a od roku 1980 profesionálně. Vše bylo jasné, nalinkované. Já jsem šel na kantořinu. Jenže pak přišel rok 1989 a jako rodina jsme se rozhodli obnovit dědův ateliér. Já jsem zanechal kantřiny (moc rád) a sedl za kruh. No a tak to začalo.

Ateliér tvoří keramiku pouze podle návrhů sochaře Jiřího Dudychy. Chceme do bytů přinášet klid , pohodu a kvalitu. Proto tvoříme keramiku kterou můžete umístit do bytu v paneláku i v domku na vsi. Životní styl se ale mění. Lidé víc žijí venku na zahradách nebo terasách. Proto sochař a autor všech návrhů přišel s kameninovou kolekcí, odolnou mrazu a dalším povětrnostním vlivům.

Galerie


Ateliér Duke Bohemia na mapě


Doporučte Ateliér Duke Bohemia

Chcete zviditelnit toto zařízení?

Chcete přivést více návštěvníků do tohoto zařízení? Ideálním řešením pro vás může být právě zviditelnění tohoto zařízení. Díky nám můžete zacílit reklamu na zákazníky přímo v Litomyšli a přilehlém okolí. Specifikace tohoto portálu zajistí přísun potencionálních zákazníků přímo v konkrétní lokalitě.

Novinky emailem

Jsme na Facebooku

Více než 2.000 fanoušků!