Zámecký pivovar

Hodnocení:
Hodnocení: 3.8 z 5
Hodnoceno: 6x
Adresa

Jiráskova 133 570 01 Litomyšl

Telefon:

+420 461 611 051

Web:

www.esclitomysl.cz

MHD zastávka

Smetanovo náměstí

Parkování

V blízkosti

Zámecký pivovar

Zámecký pivovar ve městě představuje důležitý objekt kulturního dědictví. Začátek stavby se proběhl 13 po vystavění samotného zámku. Pivovar se začal budovat v 80.letech 16.století. Řádně se však dokončil až roku 1630 ve stejném duchu jako byl celý zámek, tudíž byl ozdoben sgrafitovými „psaníčky“. Barokní podobu získal pivovar až postupem doby.

V dnešní době není pivovar natolik zajímavý svou architektonickou historií, nýbrž rodinou zdejšího sládka, která zde žila. Sládkem byl František Smetana, kterému se 2.března 1824 narodil syn Bedřich. Bedřich Smetana se později stal slavným operním skladatelem. Jeho narození nám může připomenout pamětní deska z roku 1880 nebo jeho rodný byt, který je přístupný od roku 1949. Dnes v prostorách zámeckého pivovaru sídlí Evropské školící centrum.

Galerie


Zámecký pivovar na mapě


Doporučte Zámecký pivovar

Chcete zviditelnit toto zařízení?

Chcete přivést více návštěvníků do tohoto zařízení? Ideálním řešením pro vás může být právě zviditelnění tohoto zařízení. Díky nám můžete zacílit reklamu na zákazníky přímo v Litomyšli a přilehlém okolí. Specifikace tohoto portálu zajistí přísun potencionálních zákazníků přímo v konkrétní lokalitě.

Novinky emailem

Jsme na Facebooku

Více než 2.000 fanoušků!