Smetanův dům

Hodnocení:
Hodnocení: 5 z 5
Hodnoceno: 2x
Adresa

Komenského náměstí 402 570 01 Litomyšl

Telefon:

+420 461 613 416

Web:

www.litomysl.cz/sd/

MHD zastávka

Smetanovo náměstí

Parkování

Parkování v objektu

Smetanův dům

Podnětem pro vznik Smetanova domu byly nevyhovující podmínky pro divadelní představení, která se doposud odehrávala v sálech místních restauračních zařízení. Myšlenka o postavení divadla sáhá již do 19.století, ale stavba se začala realizovat až roku 1903. Architektonické plány vytvořili J. Šula, V. Šulc a J.Velfík. Smetanův dům se dočkal slavnostního otevření 11. Června 1905 za přítomnosti A. Jiráska a dalších umělců.

Architektonicky spadá tento objekt do novorenesančního období, který disponuje secesními prvky. Bohatě zdobený zevnějšek navazuje na bohatě zdobené vnitřní prostory a především sál. Dnes můžete Smetanův dům navštívit v souvislosti, divadelních představení, koncertů a dalších kulturních či společenských akcí, jakými jsou například plesy, taneční kurzy atd. Dále je možné se sem podívat při nějaké soukromé akci, protože je zde možnost pronajmutí určitých prostor.

Galerie


Smetanův dům na mapě


Doporučte Smetanův dům

Chcete zviditelnit toto zařízení?

Chcete přivést více návštěvníků do tohoto zařízení? Ideálním řešením pro vás může být právě zviditelnění tohoto zařízení. Díky nám můžete zacílit reklamu na zákazníky přímo v Litomyšli a přilehlém okolí. Specifikace tohoto portálu zajistí přísun potencionálních zákazníků přímo v konkrétní lokalitě.

Novinky emailem

Jsme na Facebooku

Více než 2.000 fanoušků!